• Rekrutacje

  • Doradztwo personalne

  • Warsztaty rynku pracy

Dla studentów

Studencie! Stajesz przed nowym życiowym wyzwaniem. Dyplom masz w kieszeni,  w głowie świetne pomysły na swoją przyszłość, ale nie wiesz co dalej? Pewnie jesteś na etapie szukania zatrudnienia. Wiadomo jak trudno wchodzić na rynek pracy młodej osobie, która nie mogła zdobyć doświadczenia zawodowego, wymaganego przez pracodawców. Pamiętaj, że brak udokumentowanego doświadczenia, to jeszcze nie koniec świata!

U nas znajdziesz kilka rad jak wyróżnić się na rynku pracy i dać sobie szansę na znalezienie zatrudnienia:

  1. Portfolio – to coś czym naprawdę możesz się wyróżnić i zaskoczyć pozytywnie swojego przyszłego pracodawcę. Profesjonalne podejście do swojej pracy to podstawa – jeśli przedstawia swoje osiągnięcia, projekty w sposób ciekawy możesz być pewien, że zostaniesz zauważony!
  2. Autoprezentacja – tutaj z pomocą przychodzą social media. Załóż przemyślane profile na portalach społecznościowych: goldenline, linkedin oraz facebook. Zrób to profesjonalnie. To będzie Twoja wizytówka zawodowa.
  3. Referencje (pisemne lub telefoniczne) – nie muszą to być referencje od pracodawcy. Równie dobrze sprawdzą się referencje od wykładowcy czy też osób, z którymi dane było Ci współpracować. Postaraj się o referencje na youtube.com
  4. Praca zespołowa – w dzisiejszych czasach to jedna z ważniejszych kompetencji. Zazwyczaj praca nie jest wykonywana indywidualnie. Projekty są współtworzone przez grupy osób. Dlatego pamiętaj, szukając pracy powinieneś przekonać pracodawcę, że potrafisz pracować zespołowo! Jak to zrobić? Opisz małe rodzinne projekty (np. współtworzenie rodzinnego archiwum) lub pełnione funkcje w harcerstwie. To bardzo ważne informacje – to oznacza, że umiesz działać zespołowo oraz pełnić rolę w zespole
  5. Cel – jeśli marzysz o pracy w konkretnej firmie. Spróbuj do niej dotrzeć! By zwiększyć swoje szanse powinieneś mieć dobre cv i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. W tym celu warto dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, do której „startujesz.” Udowodnisz, że jesteś zaangażowanym kandydatem, a właśnie takich poszukują pracodawcy!
  6. Podawaj precyzyjne informacje w cv. Na jakim poziomie znasz język angielski, czy prawo jazdy jest czynnie używane, jeśli ma to związek ze stanowiskiem. Jeśli ukończyłeś istotne dla stanowiska szkolenia wymień je i podaj ile godzin trwały.
  7. Dbaj o relacje z wykładowcami uczelni. Staraj się pozyskiwać kontakty zawodowe już podczas studiów.
  8. Na spotkaniu z pracodawca nie pytaj, co firma może dać Tobie – tylko powiedz co Ty możesz dać firmie!
  9. Nie pytaj również o informacje zawarte już na stronie! Przygotuj się z tej wiedzy przed spotkaniem.